Realizowane projekty

  Warsztaty tworzenia prezentacji multimedialnych, kwiecień 2012

Zajęcia prowadzone przez mgr Izabelę Lebudę dla członków Koła Kre-Akcja. Na zajęciach nauczyliśmy się kilku ciekawych stron popularnego programu do tworzenia prezentacji. Poznaliśmy prawa, jakimi rządzą się prezentacje multimedialne i jak należy je robić, żeby nie znudzić odbiorców. Było bardzo multimedialnie! :)










Udział w III Ogólnopolskiej Sesji Kół Naukowych w Tarnobrzegu, kwiecień 2012 
Wygłosiliśmy cztery referaty o tematyce: Koła Naukowego PKR Kre-Akcja, efektywności treningów twórczości, potrzeby psychopedagogiki kreatywności w polskiej edukacji oraz definiowaliśmy czym są zdolności. Za rok wracamy!










Ucz się efektywniej!
Zajęcia prowadzone przez Jakuba i Marię pod koniec marca 2012 w zakresie 5 godzin. Tematyka zajęć obejmowała podstawowe zasady efektywnej nauki oraz zapoznanie uczestników - w teorii i praktyce - z kilkoma mnemotechnikami. Głównym celem warsztatu było przełamanie się uczestników w postrzeganiu nauki jako nudnej i nieatrakcyjnej. Po warsztacie uczestnicy wiedzą jak zmieniać to, co mają przyswoić w coś zabawnego i wesołego, co jest podstawą skutecznego zapamiętywania.
Prawdopodobnie przed sesją egzaminacyjną letnią 2012 odbędzie się druga edycja warsztatów.




             Warsztaty decoupage w Błoniu
14, 16 i 19 listopada 2011 przyjechaliśmy do Gimnazjum nr 1 w Błoniu aby poprowadzić 3 godzinne warsztaty za sztuki decoupage. Decoupage to technika ozdabiania przedmiotów (zazwyczaj drewnianych) serwetkami za pomocą różnych klejów, lakierów no i oczywiście sprawnych dłoni i dobrego smaku.
O ile to ostatnie to kwestia indywidualna, o tyle całą resztę staraliśmy się przekazać na warsztatach. Łącznie na wszystkich zajęciach było z nami prawie sto osób! Przy ostatnich zajęciach zainteresowanie było tak duże (za sprawą dwóch poprzednich i poczty pantoflowej), że mimo limitu 20 osób było z nami 28 (a i tak musieliśmy wielu podziękować)!
Wbrew wszelkim pozorom i stereotypom - na zajęciach pojawiło się również wielu panów, którzy robili np. kolczyki, zakładki do książek dla swoich mam czy sympatii. Dziewczęta natomiast wyszły już w nowych kolczykach!
Podsumowując, zajęcia bardzo udane i pewnie jeszcze kiedyś je powtórzymy :-)





            Wolontariat Studencki "Projektor"
Zajęcia twórcze z dziećmi ze szkoły wiejskiej w Chobocie.

W pięć osób z Koła - Jakub, Diana, Beciak, Paulina K. (Stefan), Ola - rozpisaliśmy i - dzięki wsparciu programu Projektor oraz Fundacji im. Marii Grzegorzewskiej - realizujemy projekt 4 spotkań z dziećmi ze wsi Chobot, na których pomagamy prof. Turbince odnaleźć siedem kluczy do skrzyni piratów. Ukryta w niej jest część z wehikułu czasu wynalezionego przez profesora, a podstępem wykradziona przez jego największego konkurenta - prof. Zębatkę. Ten jednak nie potrafiąc z niej skorzystać, postanowił z zazdrości zamknąć ją w skrzyni, a klucze do niej rozrzucić

po przeszłości. By prof. Turbinka mógł wrócić do swoich czasów, musi odzyskać część, a pomagają mu w tym pełne zapału dzieci. Wspólnie
 z profesorem przebywają odległe czasy, wtapiając się w ich klimat, dobrze się przy tym bawiąc i próbują odnaleźć wszystkie klucze. Dzieci podróżują wehikułem m.in. do średniowiecza, Laponii, mieszkania samego Mikołaja, spotykają Indian i natykają się przy tym na wiele wyzwań, uczestniczą w zadaniach plastycznych, muzycznych, ruchowych, grach i zabawach, w grupie lub w pojedynkę. Jeśli im się uda w skrzyni czeka na nie nie tylko część wehikułu, ale i skarb piratów.
Czy uda się go zdobyć...?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz